
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 75 Ω |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 35 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 28 ns |
| Turn-Off Delay Time | 28 ns |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| -3db Bandwidth | 35 MHz |
| Propagation Delay | 12 ns |
| High Level Output Current | |
| Low Level Output Current | |
| Logic Function | Demultiplexer, Multiplexer |
| Number of Inputs | 8 |
| Supply Type | Single |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 20 µA |
| On Resistance (RON) | 75 Ω |
| Logic Family | |
| Configuration | 1 x 8:1 |
Stock: 3825
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51980
Ext.Price$0.51980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51980 | $0.51980 |
| 10 | $0.34967 | $3.49670 |
| 25 | $0.31889 | $7.97225 |
| 50 | $0.29582 | $14.79100 |
| 100 | $0.27443 | $27.44300 |
